معرفی دانشکده

 

معرفی دانشکده

دانشکده علوم پزشکی خمین در سال 1371 با عنوان دانشکده پرستاری، از مجموعه تشکیلات آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اراک، در ساختمان بهداری سابق، واقع در خیابان تختی، شروع به کار نمود. در آغاز، پذیرش دانشجو در این دانشکده، فقط در مقطع کارشناسی پیوسته پرستاری و در دوره روزانه بود. بعد از گذشت 20سال و در سال 1391، مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی رشته های اتاق عمل و هوشبری را نیز دریافت نمود. این دانشکده همچنین در سال 1392 با کسب مجوز، اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی فوریت های پزشکی بصورت نیمه متمرکز و کارشناسی علوم آزمایشگاهی نمود و از آن سال به بعد هرسال در مجموع پنج رشته حدود90 نفردانشجو پذیرش داشته است.

با عنایت به پذیرش دانشجو در پنج رشته، در تاریخ 22/3/1392 و براساس رای صادره در شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی، با تاسیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خمین موافقت شد و رسماً دانشکده پرستاری به دانشکده علوم پزشکی ارتقاء یافت.

امکانات دانشکده :

این دانشکده در حال حاضر در ساختمان بیمارستان حضرت زینب(س) سابق مستقر بوده و از نظر امکانات ساختمانی دارای دو طبقه ساختمان،برای برگزاری کلاس های مختلف، یک سالن کنفرانس 30 نفری، 13 کلاس درسی، آزمایشگاه (بیوشیمی ، میکروب شناسی، انگل شناسی ، فیزیولوژی و فیزیک پزشکی)، مرکز مهارتهای بالینی(Skill Lab)، سایت رایانه(خواهران و برادران) ، قرائت خانه (خواهران و برادران) ، و سالن کتابخانه با 5000 جلد کتاب فارسی و انگلیسی که 4500 جلد آن کتب تخصصی است،  می باشد.

 رســـالت :

تربیت نیروی انسانی کارآمد و مورد نیاز جامعه در رشته های پرستاری ، هوشبری و اتاق عمل، علوم آزمایشگاهی و فوریت های پزشکی و تولید دانش در رشته های فوق الذکر به منظور ارتقاء سطح سلامت جامعه.


پرسنل و اساتید :

به منظور تعلیم و تربیت دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی، اساتید متخصص، متعهد و کارآمدی مشغول به کار هستند. اساتید هیات علمی ثابت در دانشکده 10نفر و بقیه از اساتید دانشگاه علوم پزشکی اراک و دانشگاههای سطح شهر بطور مدعو می باشند. در قسمت اداری و پرسنلی و حتی آموزشی از کارشناسان مرتبط استفاده می شود که همگی با هدف خدمت رسانی و ارتقاء سطح کیفی دانشکده مشغول به خدمت هستند.

دانشکده علوم پزشکی خمین تنها مرکز دانشگاهی صد در صد دولتی در سطح شهرستان است که با درصد بالایی از پذیرش دانشجویان بومی، توانسته است به رفع بیکاری جوانان این شهرستان کمک نماید.